WhatsApp İletişim
Blog - Armoni Konya

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Atakan Aydın
  gerçekten faydalı bir bilgi paylaşımı olmuş emeği geçenlere teşekkür ederim.

BLOG

 • Dermapen 24 pin ve 42 pin

  Günümüzde yaygınlaşan dermapen işlemleri için yeni iki çeşit iğne daha, Dermapen soketli 24 pin ve Dermapen soketli 42 pin sizlere tanıtmak istiyoruz!

  Dermapen acısız ve risk sonucu 0 kesin çözüm üreten bir işlemdir, bu işlemler için genelde tercih edilen 9 pin , 12 pin , 36 pin ve bunlara ek olarak altın uçlu iğne olarak yaygın kullanılmaktadır, Dermapen altın uçlu iğne acı hissini diğer iğnelere göre daha aza indirmekle beraber oldukça tercih edilen bir iğnedir , Vidalı iğnelerdede 9 pin , 12 pin , 36 pin iğnelerle beraber vidalı iğnelerinde altın uçlu iğneleri mevcuttur ve kullanılmaktadır.

  Yeni katılan 24pin ve 42pin diğer iğnelerimize göre 12pin ve 36pin arası bir tercihdir, yüz sıkar izler tahrişleri normal olan hastalar için kullanımı tercih edilmektedir.

  42pin soketli iğnemiz için en yoğun yüzdeki kanatma isteminde kullanılması ile beraber diğer iğne çeşitlerine göre acı hissi oldukça yoğundur ve kesinlikle anestezi işlemi ile kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

  Dermapen ve lazer epilasyon işlemleri için acı azaltıcı en etkili anestezi kremi Bellot anestezi tavsiye etmekteyiz, İçeriği ile dermapen , kalıcı kaş , kalıcı makyaj vs. işlemler için uyuşturma etkisi, anestezi işlemi için oldukça memnuniyet verici bir üründür.

  BELLOT anestezi kremi içinde ayrıca bizden bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

  DEVAMINI OKU
 • Pudralama (Gölgeleme) Tekniği!

  Cildin ince tabakasına yapılan ve sık iğnelemeyle gerçekleştirilen, pigmentlerin derinizin biraz daha üst tabakasında kaldığı gölgelendirme işlemidir. Baktığınızda dolgu tekniği ile benzer özellikler gösterir. Kaşlara yapılan dolgudan farklı olarak daha hafif ve keskin olmayan hatların oluşturulmasında başarılıdır. Gölgeleme tekniğinde hatlar ve renkler buğulu ve fludur. Kalıcı makyaj sonrası yüzünüzün belli bölgelerinde kabuklanmanın görünmesi normaldir. Bu kabuklanma kısa bir süre göründükten sonra süreç sona erer. Bu tekniğin kalıcılığı ya da başarısı bazı durumlarda kaşlara yapılacak kıl tekniği ile birleştiğinde net anlaşılır. Kıl ekme durumu kaşları zayıf olan kişilerde başvurulan bir yöntemdir. Pudralama tekniğinin en önemli farkı, diğer yöntemlere nazaran daha uzun süre kullanılabilir olmasında yatmaktadır. Ayrıca yoğun bir görüntü sağlarken, keskinliği yoktur. Sıkça far kullanmak zorunda olan ya da kullananlara öneri olarak rahatlıkla bu yöntem sunulabilir. Özellikle kıl tekniği, kalıcı kaş makyajda aralarda yine boşluklar olacağı için ve kişilerin uzun süredir daha dolgun kaşlara alışık olması nedeniyle bu teknik daha çok hoşlarına gitmektedir.

  <<<<<  Sitemizde bulunan Gölgelendirme, Pudralama iğneleri  >>>>>>

                  3rl - 4rl - 5rl - 7rl - 9rl - 17rl - 18rl - 19rl - 21rl - 30rl

  www.armonikonya.com.tr/Kategori/Golgeleme-3RL.html

  DEVAMINI OKU
 • DERMAPEN NEDİR ?


  Dermapen, cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden uygulanan bir yöntem. Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikroiğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş hali dermapen uygulaması, özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde kullanılıyor

  DEVAMINI OKU
 • Lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler

  • Uygulamadan sonra en az 3 ay güneşten korunun ve 40 veya 50 faktör güneş koruyucusu kullanın
  • Bölgeyi nemlendirici kremler ile nemli tutun
  • Uygulamadan sonra 24 saat sıcak su değdirmeyiniz.
  • 24 saat içinde ağrı ya da şişme olursa yumuşak beze sarılı buz uygulayınız
  • Gerektiğinde ağrı kesici kullanabilirsiniz.
  • Ağda tüy dökücü kremler kullanmayın
  • Bölgeye nazik davranın ve kaşımayın, Keseleme işlemine 1 hafta sonra başlayın
  • Ateş ya da iltihap gibi enfeksiyon bulgusu varsa mutlaka işlem yapan kişiyi arayın
  • Yüz epilasyonları sonrasında 24 saat fondöten, allık gibi cildi kapatan ürünler kullanmayın
  DEVAMINI OKU